Standardně nezadávám dotaz ohledně pravidel a občas i správně odpovím na dotazy ostatních uživatelů, ale aktuálně jsem znejistil , když jsem hrál na BGA s kamarádem princeznu a draka. Situace byla následující:
Ve hře byl neobsazený klášter obklopený pouze 7 kartičkami ( 1 kartička tedy chyběla)
Michal (kamarád) přiložil poslední kartičku ke klášteru , na které byla tajná chodba a systém mu dovolil jít tajnou chodbou na ten klášter (viz výše).
Poté hned vyhodnotil klášter za dokončený a získal tedy 9 bodů.
Říkám si, že to je špatně...ale žeby se systém BGA mýlil ?
Ještě přikládám citaci z pravidel C2 : "Po přiložení kartičky se symbolem tajné chodby je možné umístit svou figurku na tuto kartičku i na libovolnou jinou kartičku za obvyklých podmínek (tj. nikoliv na již obsazená nebo uzavřená území)."
Předpokládám, že podobná situace bude s létajícími stroji
TAKŽE JÁ SI MYSLÍM, ŽE BY SE NEMĚLO DÁT LETĚT / JÍT TAJNOU CHODBOU NA PRÁVĚ DOKONČENOU OBLAST.
Pletu se ???
Ve hře byl neobsazený klášter obklopený pouze 7 kartičkami ( 1 kartička tedy chyběla)
Michal (kamarád) přiložil poslední kartičku ke klášteru , na které byla tajná chodba a systém mu dovolil jít tajnou chodbou na ten klášter (viz výše).
Poté hned vyhodnotil klášter za dokončený a získal tedy 9 bodů.
Říkám si, že to je špatně...ale žeby se systém BGA mýlil ?
Ještě přikládám citaci z pravidel C2 : "Po přiložení kartičky se symbolem tajné chodby je možné umístit svou figurku na tuto kartičku i na libovolnou jinou kartičku za obvyklých podmínek (tj. nikoliv na již obsazená nebo uzavřená území)."
Předpokládám, že podobná situace bude s létajícími stroji

TAKŽE JÁ SI MYSLÍM, ŽE BY SE NEMĚLO DÁT LETĚT / JÍT TAJNOU CHODBOU NA PRÁVĚ DOKONČENOU OBLAST.
Pletu se ???
